121
مقلات مرتبط ....
دسته بندی مقالات

آموزش تصویری ساخت نقشه سایت (sitemap)

نوشته شده توسط مدیر سایت0نظر

سایت مپ یکی از ابزارهای بسیار مپ در سئو سایت می باشد و با معرفی آن در ابزار وب مستر تولز می توانیم زودتر صفحات خود را در گوگل ایندکس کنیم.

 what is sitemap

آیا می خواهید بدانید سایت مپ   چیست و چگونه کار می کند؟ ما این مقاله به زبان ساده ا از مجموعه مقالات بلاگ  کلیک بوم برای شما تهیه کرده ایم.پس با ما در سایت کلیک بوم همراه شوید.

سایت مپ قسمت مهم از یک سایت می باشدبطوریکه در انجام پروسه  سئو سایت نیز حیاتی است،قرار دادن سایت مپ باعث  به سادگی خزیدن و کاوش دقیق تر و در نتیجه ایندکس سریعتر صفحه های سایت شما توسط موتورهای  جستجو از جمله گوگل می گردد.

چه سایتهای به نقشه سایت نیاز دارند ؟

1-وب سایتهای  جدید طراحی شده   که تعداد اندکی بک لینک و لینک خارجی دارند .

2-وب سایت های که ساختار بسیار بزرگی دارند.

3-محتواهای سایت هایی  که به درستی به یکدیگر لینک  داخلی داده نشده اند (سئو داخلی نامناسب)

4-وب سایت های  که دارای  محتوای چند رسانه ای بسیار زیادی هستند.

ساخت سایت مپ

برای ساخت فایل سایت مپ می توانیم از طریق یکی از سایت های زیر اقدام نمایید.

اما روش بسیار ساده در ساخت سایت مپ استفاده از سایت   XML-Sitemaps   می باشد .

ابتدا سایت را باز کرده و مطابق شکل زیر ادرس سایت خود را بطور کامل باwww وارد می نماییم.(به این صورت:www.clickboom.ir)

 create xml-sitemapبعد از استارت کردن این سایت شروع می کند به ساخت فایل سایت مپ .مطالبق تصویر زیر  بسته به کوچکی یا بزرگی سایت شما از نظر محتوا یا تعداد صفحات ممکن است ساخت این فایل زمان کمتر یا بیشتری ببرد.

xml-sitemap.com

بعد از پایان ساخت  فایل صفحه ای مطابق تصویر زیر ظاهر می شود که کاقیست برای دریافت فایل روی گزینه VIEW SITEMAP DETAILS کلیک نماییم.

xml-sitemap

مطابق تصویرزیر اطلاعاتی از قبیل حجم فایل ،زمان ساخت فایل  که مربوط به نقشه سایت کلیک بو م هست به ما نشان میدهند.برای دریافت فایل کافیست گزینه Download را انتخاب کرده و فایل مورد نظر را دریافت نماییم.

create sitemap

همانطور که در تصویر بالا به ما نشان میدهد این سایت از ما می خواهد تا این فایل را بعد از دانلود در روت هاست خود قرار دهیم و سپس در وب مستر تنظیمات مربوط به آن را انجام دهیم.مطابق آموزش وب مستر 1 و آموزش وب مستر 2 کلیک بوم   در وب مستر گوگل عضو میشویم .مطابق تصویر زیر می بینیم که سایت مپی وجود ندارد و باید سایت مپ ایجاد شده را ست کنیم.