123
مقلات مرتبط ....
دسته بندی مقالات

سایت الکسا چیست ؟

نوشته شده توسط مدیرسایت0نظر

خرید اکانت ااکسا و آموزش الکسا

آیا می خواهید بدانید الکسا چیست ؟ ما این مقاله به زبان ساده ا از مجموعه مقالات بلاگ  کلیک بوم برای شما تهیه کرده ایم.پس با ما در سایت کلیک بوم همراه شوید.

سایت الکسا چیست ؟

معرفی سایت الکسا

همانطور که در صفحه بازدید سایت در خصوص سایت الکسا توضیح دادیم  سایت الکسا یکی ازشرکتهای زیر مجموعه‌های شرکت بزرگ آمازون است. سایت الکسا در آوریل سال ۱۹۹۶ کار خودرا شروع کرد و روز به روز فعالیت و خدمات خود در سطح اینترنت در کل جهان گسترش داد و امروزه با گذشت چندین سال از این اتفاق این سایت به‌عنوان یک منبع بسیار مفید از اطلاعات وبسایتهای اینترنتی شناخته می‌شودو قابل ذکر است  رتبه الکسا برای صاحبان سایتها و وب مستر ها از جایگاه و اهمیت خاصی بین رقبای خود برخوردار می باشد.(سایت الکسا می تواند در سئو سایت اطلاعات خوبی به ما بدهد)

الکسا وامکانات برای وب مسترها

سایت الکسا برای مدیران سایتها  امکانات زیادی به صورت کاملا رایگان قائل شده‌است که از جمله آنها می توان  نمایش تعداد بازدید کننده یک سایت، بازدید کننده کل یک سایت، لینک‌های ورودی یا تعداد بک لینکهای یک سایت، میانگین زمان حضورکاربرها و تعداد صفحاتی که هر کاربر بازدید کرده ،کاربرانی که از طریق  ورودی از موتورهای جستجو گوگل و… همچنین وب سایت الکسا با ارائه نمودارهایی که  در زمینه موارد گفته شده در طول بازه‌های زمانی مختلف ۱ روزه تا ۲ ساله به وب مسترها این کمک  رامی‌کند تا  بررسی دقیق تری از ورودی ها وب سایت خود  داشته باشند.

خدمات  سایت الکسا

خدمات سایت الکسا را می‌توان در ۵ دسته اصلی تقسیم بندی کرد:

وب‌سایتهای برتر:در این قسمت وب‌سایتهای پربازدید در کل جهان به ترتیب تمایش داده می شوند.همچنین برای نمایش این وب سایتها  پربازدید از ۳ نوع فیلتر استفاده می‌شود: درجهان، در یک کشور بخصوص و بر پایه موضوع خاص

مشخصات وب سایت(Site Info):

سایت الکسا اطلاعات جامعی از داده‌های دقیق برای هر وب سایت را نمایش می دهد.

واتز هات (What’s Hot):

در این قسمت صفحات معروف اینترنت را نشان می‌دهد و هر ۵ دقیقه یکباراین لیست آپدیت می شود.

نوارابزار الکسا (The Alexa Toolbar):

نوارابزار  الکسا

ابزار بسیار مفید برای وب مسترها که یکسری ازخدمات سایت الکسا را به راحتی به ما نشان می دهد.

برای مدیران وب سایتها (For Site Owners):

در این قسمت صاحبان سایتها می‌توانند اطلاعات وب سایت خود را در الکسا ثبت و یا ویرایش نمایند. مهمترین قسمت این سایت رتبه‌بندی سایتها بر اساس میزان بازدید کاربران در اینترنت است. در این رتبه‌بندی تنها تعداد بازدیدکاربران از یک سایت تعیین‌کننده این رتبه  است.

رتبه الکسای سایت من

رنک در الکسا عددی است که این سایت برای رتبه وب سایت شما تغیین و نمایش میدهد که این عددبر اساس ترافیکسایت شما، نمایش سایت شما در نتایج موتورهای جستجو گرو سنجش میزان محبوبیت وب سایت شما توسط الکسا تخمین زده شده‌ است.الکسا  رتبه شما در جهان و در کشوری که هستید بر اساس ای پی های ورودی از آن کشورنمایش داده می شود.  هر چه این عدد کمتر باشد، نشان از پربازدید بودن ومحبوبتر بودن وب سایت شما نزد کاربران اینترنتی می باشد.
تصویر گرفته از نوار الکسا سایت کلیک بوم می باشد که اطلاعات آن به شکل زیر می باشد

1- رتبه  سایت کلیک بوم در جهان

2- رتبه سایت کلیک بوم در ایران

3- تعداد بک لینکهای سایت کلیک بومتوجه :برای کاهش رتبه الکسا می توانید از بازدید موبایلی کلیک بوم استفاده نمایید و از قسمت خرید بازدیدسایت  اقدام به خرید بازدیدنمایید.

رتبه الکسای کلیک بوم

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

مقاله های مشابه

1-آموزش وب مستر تولز قسمت اول)

2-آموزش وب مستر تولز( قسمت دوم)


بهبود رتبه الکسا
رتبه الکسا
سایت الکسا
کاهش رتبه الکسا
نظر دهید