130
مقلات مرتبط ....
دسته بندی مقالات

نقش css در سئو سایت

نوشته شده توسط مدیر0نظر

ترفندهای CSS برای بهبود سئو

 نقش css

آیا می خواهید بدانید نقش css در سئو سایت  چیست ؟ ما این مقاله به زبان ساده ا از مجموعه مقالات بلاگ  کلیک بوم برای شما تهیه کرده ایم.پس با ما در سایت کلیک بوم همراه شوید.

یکی از عولمل که در سئو سایت نقش مهمی دارد برنامه نویسی یا به زبان ساده تر کد نویسی وب سایت می باشد .مثلا کدنویسی اشتباه می تواند باعث کاهش افت سرعت سایت شما شود و همچنین کاهش رتبه سایت و سئو سایت شما می گردد که تمامی این مشکلات توسط گوگل در ابزار کنسول گوگل یا در قدیم در وب مستر دیده می شود و به شما اخطار میدهد.

آیا کدهای  css در سئو سایت تاثیری دارد ؟


زبان html که بیس زبان برنامه نویسی وب می باشد یک زبان با انعطاف و گرافیک بسیار ضعیف می باشد به همین دلیل زبان css  (Cascading Style Sheets )در ابتدا برای رفع مشکلات html بوجود آمد و در مراحل بعدی با پیشرفت این زبان باعث شد امروزه مهمترین بخش دیزاین وب بکار رود.

توجه :استفاده بیش از حد از کدهای css و استفاده از کتابخانه bootstrap باعث افت سرعت سایت شما می شود و این افت و اخطار را سایت Gtmatrix و ابزارهای گوگل قابل مشاهده می باشد .همانطور که در مقاله معرفی ابزارهای آمارگیر بازدید سایت به شما معرفی کردیم وجود یکسری از این آمارگیرهای هم باعث افت سرعت وب سایت شما می شود.

اما css چه کاربردهایی دارد ؟

1-اولین کاربرد css در طراحی سایت در گرافیک و رنگبندی و ظاهر سایت به کار می رود که بسیار اهمیت دارد .

2-به کمک زبان css  و کلاسهای مربوط به آن می تواند به کمک برنامه نویسی زبان لود سایت شدن سایت خود را کاهش دهیم که همانطور که میدانید در سئو سایت بسیار اهمیت دارد .همچنین اگر نکاتی را css در سایت رعایت نکنیم باعث میشود سرعت لود سایت ما افزایش پیدا کند که رتبه سایت ما قطعا کاهش پیدا می کند.

3-به کمک زبان css و  وجود کلاس ها و ای دی ها در آن در وقت در خصوص برنامه نویسی صرفه جویی شده و به راحتی می توانیم برنامه نویسی کنیم .

سه روش برای قرار دادن کدهای CSS در یک صفحه وب وجود دارد:

 External CSS : در این نوع کدهای css در فایلی با پسوند Css ذخیره شده و در صفحات مختلف سایت فراخوانی می شود.

internal CS : در این نوع کدهای درون استایل های همان صفحه  قرار گرفته و در همان صفحه فراخوانی می شود.

- inline Css : در این نوع کدها در هر خط Html قرار می گیرد و اعمال می شود. 

توجه 1: زمانی  از روش سوم یا inline ها استفاده می نماییم که کدهای css ما بسیار محدود باشند .

توجه 2:برای افزایش سرعت لود شدن سایت از روش اول یعنی External CSS استفاده می نماییم که در سئو سایت بسیار حایز اهمیت می باشد .css در سئو سایت
نکات css در سئو سایت
نظر دهید