141
مقلات مرتبط ....
دسته بندی مقالات

GTMetrix چیست ؟اهمیت بالا بودن سرعت سایت

نوشته شده توسط مدیر سایت0نظر

جی تی متریکس یکی از ابزارهای معروف در سنجش سرعت وب سایت می باشد همانطور که میدانید سرعت وب سایت عامل مهمی در سئو سایت می باشد.

gtmetrix

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های صاحبان مشاغل آنلاین، بهینه سازی سایت و افزایش امتیاز آن در رتبه‌بندی موتور‌های جستجوگر است. از آنجایی که یکی از عوامل تاثیرگذار در افزایش رتبه‌ی سایت، سرعت آن است؛ بنابراین برای دستیابی به هدف مطلوب باید ابزارهای مفید جهت افزایش سرعت سایت را شناخته و روش‌های آنالیز سرعت سایت را فرا بگیریم. لذا در این مطلب، به معرفی یکی از قدرتمندترین ابزارهای آنالیز سایت یعنی وب‌سایت GTMetrix و روش‌های آن جهت بهینه سازی و افزایش سرعت سایت خواهیم پرداخت.

دلایل اهمیت سرعت در وب سایت‌ها

بالا بودن سرعت وب سایت‌ها از دو جهت اهمیت ویژه‌ای دارد. از آنجایی که تمامی تلاش‌های طراحی و مدیریت وب سایت بر اساس رضایت کاربر انجام می‌شود، بنابراین سرعت وب سایت بر روی تجربه‌ی کاربری تاثیر فراوانی دارد. درباره‌ی میزان اهمیت این موضوع باید بدانید که طی آنالیز تحقیقاتی وب‌سایت Strangeloop بر روی آمارهای جهانی در سال 2018، هر یک ثانیه تاخیر در بارگذاری صفحه، 11% از بازدید صفحه، 16% از رضایت کاربر و 7% از آمار فروش وب سایت را کم می‌کند. بنابراین نخستین سطح از اهمیت بهینه سازی مداوم وب سایت و بالابردن دائمی سرعت آن، کسب رضایت کاربران است.

در سطح دوم، باید بدانید که کاهش سرعت وب سایت، بر تمامی پارامترهای اصلی موثر در سئو یعنی: «نرخ کلیک، نرخ بازدید، نرخ مطالعه و نرخ تبدیل» تاثیر خواهد گذاشت و افت این معیارها از نگاه موتورهای جستجو به معنای افت محبوبیت وب سایت است. بنابراین بالا نگه داشتن امتیاز سایت در موتورهای جستجو، تا حد زیادی بستگی به سرعت سایت شما دارد.