147
مقلات مرتبط ....
دسته بندی مقالات

ریدایرکت 301 در IIS10

نوشته شده توسط مدیریت سایت0نظر

ریدایرکت 301 یکی از مهمترین عوامل سئو سایت می باشد که برای موتور جستجوگر گوگل بسیار مهم می باشدو در رتبه بندی سایتها به آن توجه زیادی دارد.

ارور 301


Error 301 چیست ؟

اگر یک آدرس سایتی را در نظر بگیرد صرف نظر از نوع دامنه آن چندین حالت برای نمایش آن وجود دارد؟

1-http://www.clickboom.ir

2-http://clickboom.ir

3-https://www.clickboom.ir

4-https://clickboom.ir

اگر سایت شما با حالت های بالا نمایش داده شود از نظر سایت گوگل سایت شما شامل Duplicate Content-Duplicate Title-Duplicate Descrption  خواهد شد که از نظر سایت گوگل شاید منجرب به جریمه گردید.

آموزش ریدارکت 301

اکثر برنامه نویسان Asp.net  MVC که از هاست ویندوز برای میزبانی خود استفاده میکنند مشکل ارور 301 را دارند البته این تنظیم در Asp.Net Core  توسط Midellware ها قابل کنترل می باشد و به راحتی انجام میشود.

در این مقاله سعی داریم قدم به قدم به ایت تنظیم را انجام دهیم پس با ما همراه باشید راه ساده ای در پیش داریم.

ابتدا در سرور iis  خود را باز میکنیم  و به در قسمت سمت چپ روی قسمت Site می رویم و آن را باز میکنیم و روی سایت مورد نظر خودمان کلیک می نماییم. در پنجره باز شده که مطالبق تصویر زیر می باشد باید آیکن Url Rewrite  وجود داشته باشد. اگر ندارد باید آن را مطالبق آموزش زیر نصب نمایید.

UrlRewrite

درصورتیکه که این آین در iis شما نمی باشد باید آن را از سایت ماکروسافت و از طریق این لینک دانلودو نصب نمایید.به از نصب سرور را ریسارت کرده و مجددا آنرا راه اندازی نمایید.

بعد از بالا آمدن سرور و باز کردن iis مراحل زیر را به ترتیب انجام خواهیم داد. مججدا به قسمت Site  رفته و روی سایت خود کلیک می نماییم و ایکن  UrlRewrite را باز می نماییم.

در پنجره باز شده در سمت راست AddRole را زده ودر سمت راست Blank rule را انتخاب می نماییم.

UrlRewrite تنظیمات

سپس مطابق تصویر زیر اطلاعات را با دقت  وارد می نماییم.

https تنظیمات

در قسمت بعد روی Add کلیک نمایید و تنظیمات را مطابق تصویر زیر انجام دهید.

set Role تنظیمات

و در آخر تنظیمات مربوط به Redirect را باید انجام دهیم.

Redirect تنظیمات

و در آخر Apply می زنیم تا تنظیمات بطور کامل اعمال گردد. حالا تست خود را انجام میدهیم اگر آدرس سایت کلیک بوم را به روش مختلف باز نماییم همه آدرس ها باید به آدرس زیر میرسد.

https://clickboom.ir

نظر دهید