138
مقلات مرتبط ....
دسته بندی مقالات

سایت moz

نوشته شده توسط مدیریت سایت0نظر

سایت موز یک ابزار قدرتمند در آنالیز سئو وب سایت می باشد که امکانات خوبی را در اختیار وب مسترهای مختلف قرار می دهد.درحقیقت Moz.com تمامی قسمتهای سایت شما را آنالیز میکند و گزارش کاملی به شما می دهد.

آشنایی با خدمات وب سایت Moz(موز)

در حقیقت  Moz یک وب سایت آنلاین و بسیار قدرتمند برای بررسی فاکتورهای سئو سایت و رتبه بندی به آنها است . این سایت بر اساس دو فاکتور مهم   Domain authority و Page authority این رتبه بندی را انجام میدهد حالا باید ببینیم هر کدام از این فاکتورهای به چه صورت بررسی میشود و چه اطلاعاتی را در اختیار ما قرار میدهد.         

دومین آتوریتی و پیج اتوریتی در سایت Moz چیست ؟

Domain authority: دومین اتوریتی در حقیقت اعتبار دامنه سایت شما می باشد و سایت موز عددی بین ۰ تا ۱۰۰ برای آن در نظر میگیرد هرچه این عدد بالاتر باشد و نزدیک به عدد 100 به این معنی است که قدرت دامنه شما بالاتر می باشد البته باید توجه داشت قدرت یک دامنه به المانهای مختلفی بستگی دارد که یکی از آن موارد عمر دامنه شماست و این عدد نقش مهمی می تواند در سئو وبهینه سازی سایت شما داشته باشد. 

راههای افزایش رتبه Domain authority یک سایت

همانطور که گفتیم موارد زیادی در رتبه دومین اتوریتی نقش دارد اما مهمترین این موارد برای شما بیان میکنیم که سریعتر این اتفاق برای دامنه شما بیفتد

1- ترافیک بازدید سایت  البته به کمک بازدید کنننده واقعی ( افزایش ورودی گوگل )

2-فعالیت در شبکه های اجتماعی

3- سئو داخلی و بررسی لینکهای داخلی سایت

4-سئو خارجی و بک لینکهایی که از سایت دیگر به سایت شما لینک شده اند

5-رسپانسیو بودن سایت و باز شدن سایت به راحتی در اسمارت فون ها

6- سرعت بارگزاری سایت یعنی به راحتی و سریع باز شود.

توجه داشته باشد بدست آوردن این رتبه زمانبر می باشد و به سرعت اتفاق نمی افتد پس در این قسمت از سئو سایت خود صبور به خرج دهید.

Page authority: پیج اتوریتی  درحقیقت اعتبار یک صفحه از سایت  و بررسی دقیق  و نمایش اعتبار آن صفحه توسط سایت موز می باشد. همانند دومین اتوریتی هرچه این عدد بالاتر و نزدیک به 100 باشد می تواند نقش بسیار مهم در سئو سایت شما داشته باشد.در حقیقت سایت موز می آید عنوان و موضوع یک صفحه از سایت را در موتورهای جستجو گر بررسی می نمایید و به آن رتبه میدهد.

راههای افزایش رتبه Page authority یک سایت

1-قرار دادن لینک صفحات در شبکه های اجتماعی و محبوب کردن آن صفحه از سایت برای کابران

2-قرار دادن بک لینک در سئو خارجی روی آن صفحه از سایت

3- قرار دادن عکس های  بهینه سازی شده و با کیفیت 

4-استفاده از کلمات کلیدی مهم در متن و تیر محتوا

5- سرعت باز شدن آن صفحه از سایت

آشنایی با ابزارهای رایگان سایت Moz

1-Mozbar  اگر جزء آن کاربرانی هستید که از مرورگر کروم بیشتر استفاده می کنند هستید این Extension را دانلود کرده و به مرورگر خود اضافه نمایید این تولبار اطلاعات مفید و در لحظه ای در خصوص دومین اتوریتی و پیج اتوریتی و... در اختیار شما قرار میدهد.

2- Keyword Explorer در حقیقت سایت موز در این قسمت می آید کلمات کلیدی شما را دریافت می کند و میزارن سختی کلمات را بررسی و پیشنهاد مفیدی در اختیاز شما قرار میدهد.

Keyword Explorer

اما هر کدام از موارد بالا چه اطلاعاتی را به ما می دهد.

Monthly Volume: این قسمت تعداد سرچ های بر اساس این کلمه کلیدی در یک ماه اخیر را نشان می دهد.

Difficulty: هر کلمه کلیدی دارای یک سختی در رتبه موتور جستجو گر می باشد این قسمت این سختی را نشان میدهد

Organic CTR: میزان کلیک هایی که روی کلمه کلیدی مورد نظر میشود را نشان میدهد .

Priority: این قسمت یک معیار کلی از بخش های مختلف به ما میدهد.

Keyword Suggestions: در این قسمت کلمات پیشنهادی مرتبط با کلمه کلیدی شما ارائه میدهد.

SERP Analysis: در این قسمت لیست سایتهای برتر بر اساس این کلمه کلیدی را به شما نشان میدهد.

البته ابزارهای قدر تمند  و مفید دیگری مثل Google trends و Semrush و Lsi graph  و Kwfinder برای بررسی کلمات کلیدی وجود دارند.


3- Link Explorer در حقیت سایت موز در این قسمت می آید لینکهای خارجی یک سایت را بررسی می کند و به بک لینکها رتبه میدهد مورد بسیار مهم در این قسمت این است که اگر لینکی از دید سایت گوگل اسپم باشد در این قسمت با رنگ قرمز به ما نمایش میدهد.

Link Explorer


- Overview:   در این تب اطلاعاتی درباره دامین آتوریتی، بهترین صفحات سایت و یا تعداد کلمات کلیدی در اختیار ما قرار میدهد. 

-Inbound Links: در این قسمت تمای لینکهای ورودی به وب سایت ما را نمایش میدهد.

- Linking Domains: در این قسمت تمام سایتهایی که به سایت ما را لینک داده اند را نشان میدهد.

خدمات غیر رایگان سایت  Moz.com

بعد از خرید اکانت Moz pro  متوانید از امکانات مفید سایت Moz.com استفاده نمایید.خودم به شخصه این اکانت را از سایت رایا طرح  به مدت 30 روزه خریداری میکنم و خیلی سریع بعد از پرداخت  مشخصات اکانت ارسال می گردد.

Rank Tracking  :نموداری بر اساس کلمات کلیدی  وب سایت شما نمایش  میدهد همچنین تغییرات در 30 روز اخیر به صورت دقیق نمایش میدهد.

این قابلیت را  سایت گوگل با امکانات کمتر در Google Search Console نیز در اختیار دارید.

Crawl and Audit :  این قسمت در حقیقت یکی از خاص ترین خدمات سایت موز می باشد به این صورت که می آید یک ربات گوگل را شبیه سازی می کند و صفحات شما  را از دید رباتهای گوگل بررسی می کند و مشکلات آن را به شما اعلام میکند .

Optimize Your Page : این خدمت سایت Moz در حقیقت مشابه سایت GTmatrix  می باشد و به بررسی فاکتورهای صفحه شما می پردازد.

Link Opportunities :  در حقیقت این قسمت لینکهای داده شده به سایت شما را بررسی و پیشنهاد لازم در مورد لینکها را به شما میدهد.

ساخت کمپین در سایت Moz

برای معرفی وب سایت خود در سایت Moz.com ابتدا باید یک کمپین ایجاد کنید مطالبق تصاویر زیر می توانیم به راحتی کمپین خود را ایجاد نماییم.

campaign moz

در قسمت زیر ابتدا آدرس سایت را بطور کامل (https://www.clickboom.ir) وارد می نماییم و در قسمت بعد نام وب سایت خود را وارد می نماییم.

 website moz

در قسمت بعدی مشخصات گوگل انالیز خود را وارد میکنیم در صورتیکه که نمی خواهید سایت Moz به این قسمت دسترسی داشته باشد مس توانید گزینه skip را انتخاب نمایید.

 گوگل انالیز moz

در قسمت پایانی می توانیم کلمات کلیدی مد نظر خود را وارد کنیم سعی کنید حداقل 10 کلمه کلیدی خود را در این قسمت وارد نمایید.

 Keyword moz

نظر دهید