149
مقلات مرتبط ....
دسته بندی مقالات

صدای تلویزیون با تصویر مطابقت ندارد (مشکلات همگام سازی)

نوشته شده توسط تبلیغات0نظر

عدم هماهنگی صدا و تصویر در تلویزیون یکی از مشکلات رایجی است که مردم هنگام تماشای تلویزیون با آن روبرو می شوند. برخی از ناسازگاری های صوتی و تصویری ممکن است به دلیل یک مشکل معمول به نام همگام سازی باشد. همگام سازی درواقع تفاوت زمانبندی بین آنچه کسی در برنامه می گوید و آنچه به عنوان صدا می شنوید است.

 

صدای تلویزیون با تصویر مطابقت ندارد (مشکلات همگام سازی)

عدم هماهنگی صدا و تصویر در تلویزیون یکی از مشکلات رایجی است که مردم هنگام تماشای تلویزیون با آن روبرو می شوند. برخی از ناسازگاری های صوتی و تصویری ممکن است به دلیل یک مشکل معمول به نام همگام سازی باشد. همگام سازی درواقع تفاوت زمانبندی بین آنچه کسی در برنامه می گوید و آنچه به عنوان صدا می شنوید است.

ما در این مقاله نحوه رفع مشکلات همگام سازی صدا در تلویزیون را توضیح خواهیم داد تا صدا با تصویر مطابقت داشته باشد یا به اصطلاح همگام سازی شود.


علت ناهماهنگی صدا و تصویر در تلویزیون

وقتی می بینید دهان بازیگر یا مجری در تلویزیون حرکت می کند اما چیزی که می شنوید شاید نیم ثانیه با تاخیر باشد این موضوع بهتر توضیح داده می شود. درواقع می بینید که دهان بازیگر می گوید "بله" اما بعد از اینکه دهان خود را بست، شما "بله" را می شنوید. به این مشکل، ناهماهنگی صدا و تصویر در تلویزیون می گویند.

رفع سریع مشکل عدم تطابق صدا با تصویر در تلویزیون

جهت رفع سریع مشکل عدم هماهنگی صدا و تصویر در تلویزیون مراحل زیر را دنبال کنید:

·         دلایل مختلفی برای این مسئله وجود دارد اما مهم ترین راه حل آن احتمالا تنظیم مجدد برق در تلویزیون است.

·         اطمینان حاصل کنید که تمام کابل ها کاملا درست و ایمن به تلویزیون و دستگاه های آن متصل شده اند.

·         تقریباً نیمی از سیستم های سینمای خانگی از کابل نوری برای اتصال صدا استفاده می کنند که این، باعث تاخیر صدا می شود.

·         ممکن است تنظیماتی در تلویزیون شما وجود داشته باشد که باعث بروز این مشکل شود. برای رفع مشکل تنظیمات را بررسی کنید.

·         این مشکل می تواند برای سیستم های مختلف پخش تلویزین یا دستگاه های ست تاپ باکس باشد. دستگاه های جانبی را بررسی کنید و مطمئن شوید که به درستی کار می کنند.

·         اگر صدا و تصویر در DVD یا دیسک Blu-ray با هم مطابقت نداشته باشند، این مشکل می تواند به دلیل اتصال ضعیف با تلویزیون باشد یا اینکه دیسک فیلم معیوب است.

در صورتی که تمام موارد فوق را بررسی کردید اما مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر در تلویزیون همچنان وجود دارد، می توانید از خدمات مرکز تعمیرات تخصصی تلویزیون Paratek.ir استفاده نمایید.

چگونه مشکلات همگام سازی صدا و تصویر در تلویزیون را برطرف کنیم؟


شما می خواهید برای تنظیمات صوتی تلویزیون یا جعبه کابل خود وارد شوید و "تنظیمات تاخیر صوتی" را بررسی کنید.

1.      تنظیمات تلویزیون را برای هماهنگی صدا و تصویر بررسی کنید

توجه: در بعضی از کنترل های تلویزیون، دکمه ای به عنوان تاخیر صوتی یا size of room  یا  audio delayوجود دارد. با فشار دادن یکی از این دکمه ها مشکل همگام سازی برطرف می شود. اما اگر چنین دکمه ای وجود ندارد، مراحل زیر را طی کنید:

1)     وارد منوی تنظیمات تلویزیون شوید و تنظیمات صوتی را انتخاب کنید.

2)     در تنظیمات صوتی گزینه تأخیر صوتی یا  audio delay را پیدا کرده و با کلیدهای بالا یا پایین آن را تنظیم کنید.

3)     فاصله‌ی پخش سیگنال ارسالی صدا و تصویر یا همان گزینه تاخیر صوتی و هماهنگ سازی را بین 0 تا 250 ms انتخاب کنید. با این کار قاعدتا باید صدا و تصویر تلویزیون هماهنگ شود.

4)     پس از تغییر تنظیمات «تأخیر صوتی»، به تماشای تلویزیون برگردید و ببینید آیا اکنون همگام سازی انجام شده است یا خیر

5)     این کار را چندین بار تکرار کنید تا صدای تلویزیون همگام سازی شود.

اگر این روش کار نکرد، می توانید گزینه تنظیم مجدد کارخانه در تلویزیون را انتخاب کنید. اما به یاد داشته باشید با انجام این کار، تمام تنظیمات ذخیره شده از بین می روند. در صورتی که در زمینه هر کدام از مراحل گفته شده سوالی داشتید می توانید از مرکز تعمیرات تلویزیون قاسم آباد مشهد کمک بگیرید.

2.      اگر سینمای خانگی دارید، تنظیمات تاخیر صدای آن را تغییر دهید

توجه: ابتدا پیش از هر کاری مطمئن شوید که بلندگوهای تلویزیون کاملاً خاموش هستند.

1)     وارد منوی تنظیمات سیستم سینمای خانگی شوید و تنظیمات صوتی را انتخاب کنید.

2)     در تنظیمات صوتی، گزینه "تأخیر صوتی" را پیدا کنید و آن را بین 0 میلی ثانیه تا 250 میلی ثانیه تنظیم کنید.

3)     پس از تغییر تنظیمات «تأخیر صوتی»، به تماشای تلویزیون برگردید و ببینید آیا اکنون همگام سازی انجام شده است یا خیر.

4)     این کار را چندین بار تکرار کنید تا صدا و تصویر همگام سازی شود.

3.      ناهماهنگی صدا و تصویر در تلویزیون ممکن است ناشی از کابل های تلویزیون باشد

بررسی کنید که همه کابل های صدا، HDMI و ...  تلویزیون شما به طور ایمن وصل شده اند و هرگونه تداخل از دستگاه های دیگر باعث ایجاد مشکل نمی شود.

به طور کلی چندین دلیل وجود دارد که ممکن است علت ناهماهنگی صدا و تصویر در تلویزیون شما شود. اگر پس از بررسی موارد بالا، همچنان با مشکل عدم هماهنگی تصویر و صدا در تلویزیون خود مواجه بودید، می توانید از یک مرکز تعمیرات تلویزیون عبادی مشهد استفاده نمایید. مراکز تخصصی نصب و تعمیر تلویزیون با پیدا کردن سریع مشکل و برطرف کردن آن، می توانند در تعمیر انواع مشکلات تلویزیون به شما کمک کنند.

مرکز تعمیرات تخصصی تلویزیون در مشهد


مشکل عدم هماهنگی صدا و تصویر تلویزیون یکی از مشکلات رایج در انواع تلویزیون های سامسونگ، ال جی، پاناسونیک، سونی، توشیبا و ... است که به راحتی توسط روش های ذکر شده در بالا، قابل برطرف شدن می باشد. اما توجه داشته باشید که چنانچه با انجام دادن تمامی مراحل بالا، مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر در تلویزیون شما برطرف نشد، بهتر است پیش از هر اقدام دیگری، با یک مرکز مجاز تعمیرات تلویزیون در شهر مشهد تماس بگیرید.

پاراتک

گروه مهندسی الکترونیک و انفورماتیک پاراتک با دارا بودن شعب مختلف در سرتاسر شهر مشهد می تواند خدمات سریع و با کیفیتی را در محل شما انجام دهد. ما با دارا بودن تکنسین های فنی- مهندسی با سابقه، می توانیم در زمینه نصب تلویزیون و همچنین ارائه تمامی خدمات تعمیر و نگهداری انواع تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی در کنار شما باشیم.

رپورتاژ
رپورتاژ آگهی
نظر دهید