132
مقلات مرتبط ....

متدهای افزایش ترافیک سایت

نوشته شده توسط مدیریت سایت0نظر

اولین قدم برای موفقیت، بالا بردن بازدید سایت است. چراکه ترافیک بالای هر سایت، یکی از سرمایه‌های مهم آن محسوب می‌شود

اگر شما صاحب یک وبسایت یا وبلاگ هستید، باید به این نکته توجه داشته باشید که اولین قدم برای موفقیت، بالا بردن بازدید سایت است. چراکه ترافیک بالای هر سایت، یکی از سرمایه‌های مهم آن محسوب می‌شود و باید در اولویت کسب و کار اینترنتی شما قرار بگیرد. برای افزایش بازدید و ترافیک، راه حل‌های زیادی وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.
1- ورودی گوگل چیست؟
ورودی گوگل یا در اصطلاح ترافیک سایت، اهمیت بسیار زیادی در تبادل اطلاعات بیشتر و در نتیجه رونق کسب و کار اینترنتی دارد. امروزه کاربران اینترنتی با جستجو در گوگل به دنبال وبسایت هایی با محتوای کامل‌تر هستند. از این رو، صاحبان وبسایت برای بالا بردن ورودی گوگل و جذب کاربران بیشتر، با دیگر وبمسترها رقابت می کنند. با توجه به اینکه حدود 85 درصد از جستجوهای اینترنتی از طریق موتور جستجوی گوگل انجام می‌شوند، برخورداری از رتبه بندی برتر از دیدگاه ربات‌های گوگل، اهمیت بالایی دارد.

< div>
 از جمله مواردی که توسط ربات‌های گوگل بررسی می‌شود و میزان اعتبار و ورودی سایت‌ها را تعیین می کند، می‌توان به کیفیت بالای محتوا و کپی نبودن آن‌ها، مرتبط بودن مطالب با موضوع، کیفیت مناسب در طراحی و آپدیت دوره‌ای مطالب درج شده در سایت اشاره کرد. اگر این موارد از استانداردهای گوگل پایین‌تر باشند، منجر به عدم نمایش در جستجوی گوگل می‌شود. بنابراین ورودی گوگل، می تواند به عنوان معیاری برای معتبر بودن سایت در نظر گرفته شود.
2- راهکارهای افزایش بازدید سایت و بالا رفتن ترافیک
کسب بازدید و ترافیک واقعی و هدفمند برای هر وبسایت از طریق اصول علمی و ثابت شده مشخصی قابل دستیابی است. پس اگر بازدید سایت شما چندان جالب نیست، به نکات زیر دقت کنید:
1. محتوای ارزشمند و با کیفیت تولید کنید: همواره سعی کنید در مورد موضوعاتی که مرتبط با سایت شما هستند، اطلاعات مفیدی کسب کرده و محتوای نهایی پیرامون آن را با قلم خودتان و به صورتی جذاب درج کنید. این امر منجر به ارجاع بیشتر از موتورهای جستجو به سایت شما شده و بازدید را بالا خواهد برد.
2. از شبکه‌های اجتماعی به خوبی بهره ببرید: داشتن تعامل دوطرفه با مخاطبین از طریق شبکه‌های اجتماعی همانند اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک، توئیتر، پینترست و ... و انتشار مطالب مرتبط به همراه لینک آن‌ها، موجب جذب مخاطبین این شبکه‌های اجتماعی به سایت شما خواهد شد.

3. بر عناوین پر قدرت تاکید کنید: تیترهای جذابی برای مطالب خود انتخاب کنید تا علاوه بر گویا بودن مطلب شما، بتواند به خوبی مخاطب را به خواندن ادامه مطالب ترغیب نماید.
4. توجه ویژه به سئو: مطالب خود را بر اساس ویژگی‌های مهم و مطرح در حوزه سئو بهینه کنید تا به خوبی توسط موتورهای جستجو، برای مخاطبین نمایش داده شوید.
5. مصاحبه با افراد صاحب نظر در حرفه خود: از افراد صاحب نام در حرفه خود غافل نشوید و به وسیله یک ایمیل از آنها درخواست مصاحبه و انتشار آن در وبسایت خودتان را داشته باشید. از این طریق اعتبار سایت شما بالاتر می‌رود و طبیعتا بازدید و ترافیک خوبی کسب می‌کنید.
6. بازاریابی اینترنتی: این روش هرچند قدیمی به نظر می رسد اما ارائه پیشنهادات محدود و مفید در قالب معرفی کسب و کار شما از طریق بازاریابی ایمیلی، مشروط بر اینکه در این امر زیاده روی نکنید، موجب جذب بازدید بسیار خوبی برای سایت شما خواهد شد.
7. نسخه موبایلی سایت را فراموش نکنید: سازگار بودن سایت با دستگاه موبایل و تبلت از فاکتورهای مهم برای افزایش بازدید خواهد بود. زیرا بازدیدهایی که از طریق کاربران موبایلی دریافت می کنید بسیار قابل توجه هستند و اگر سایت شما از این نظر بهینه نشده باشد، درصد بالایی از کاربران موبایلی خود را از دست خواهید داد.
8. سرعت سایت: سرعت پایین موجب کاهش بازدید سایت می‌شود، به همین دلیل بهینه سازی فنی برای بالا بردن سرعت باز شدن صفحات، امری ضروری است.
9. تالار گفتگو: ایجاد راهی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات و اظهارنظر مخاطبین و مدیریت فعالیت آن‌ها، راهی موثر برای ورود علاقه مندان بیشتر به وبسایت شما خواهد بود.

10.انتخاب کلمات کلیدی طولانی: استفاده از کلمات کلیدی طولانی‌تر، طیف گسترده‌تری از کاربران را مورد هدف قرار می دهد.
11. برگزاری دوره آموزشی آنلاین: بهتر است در ابتدا این دوره‌ها را رایگان و به صورت آنلاین، در سایت خود برگزار کنید تا مخاطبینی که خواهان آموزش‌های آنلاین هستند، با تمایل بیشتری از سایت شما بازدید کنند. 

- اگر وبسایت شما از هر لحاظ کیفیت فوق العاده‌ای داشته باشد اما به خوبی دیده نشود، باز هم کسب و کار سودآوری نخواهید داشت. در این مقاله تعدادی راهکار ساده برای افزایش بازدید و ترافیک سایت و بهبود ترافیک ارائه شد، که با رعایت آن‌ها می توانید کسب و کار اینترنتی خود را رونق دهید.

افزایش بازدید
نظر دهید