136
مقلات مرتبط ....
دسته بندی مقالات

گوگل انالیز چیست ؟

نوشته شده توسط مدیریت وب سایت0نظر

در این مقاله سعی داریم گوگل انالیز(google-analytics) رابه شما معرفی کنیم

گوگل انالیز چیست ؟آیا می خواهید بدانید گوگل انالیز چیست ؟ چیست و چگونه کار می کند؟ ما  این مقاله را به زبان ساده از مجموعه مقالات بلاگ  کلیک بوم برای شما تهیه کرده ایم.پس با ما در سایت کلیک بوم همراه شوید.همانطور که در مقاله ابزارهای آمارگیربازدید به شما قول دادیم یک مقاله مجزا برای آموزش گوگل آنالیتیک در نظر گرفتیم.

آموزش گوگل آنالیتیک (Google Analytics)

اگر وب سایتی دارید و می خواهید در حوزه انلاین فعال باشید  ومیخواهید در مورد سئو سایت و رفتار کاربران و میزان بازدید و رفتار بازدید کنندگان را زیر نظر بگیرد این ابزار قدرتمند را به خوبی یاد گرفته و از آن استفاده نمایید.

گوگل آنالیتیک که از نام آن هم مشخص است ابزاری انلاین برای بررسی میزان بازدید سایت و ارزیابی میزان بازدید صفحات داخل یک سایت است. این ابزار کاملا رایگان است و یکی از ابزارهای قدرتمند سایت گوگل می باشد و میتوانید به راحتی سایت خود را به آن متصل نماییدو اتفاقات سایت خود را به طور دقیق مورد بررسی نمایید و این ابزار کمک زیادی به بهینه سازی سایت شما می کند.

چرا صاحبان سایتها باید از گوگل انلاتیک استفاده کنند

-بازدیدکننده های ماز از چه کشور و شهر و منطقه ای هستند؟

-بازدید کننده هااز چه وب سایتهای وارد سایت ما شده اند؟

-کاربران چه مدتی را در سایت و یا صفحه خاصی مانده اند؟

-سایت شما را با چه دستگاهی بازدید کرده اند؟

-سایت شما را با چه مرورگری بازکرده اند؟آیا پیام خطایی دریافت کرده اند؟

-با ارزیابی موارد بالا چگونه کسب کار خود را در اینترنت بهبود ببخشیم...

چطور وب سایت خود را به گوگل آنالیتیکس متصل کنیم ؟


گوگل آنالیتیکس

ساخت اکانت گوگل آنالیتیکس

برای راه اندازی گوگل آنالیتیکس راه ساده ای در پیش دارید کافیست با اکانت گوگل خود عبارت Google Analytics  در گوگل سرچ کنید و وارد صفحه به این ادرس شوید.(گوگل آنالیتیکس )فقط در هنگام راه اندازی آن دقت نمایید تنظیمات را به درستی انجام دهید تا مشکلی پیش نیاید.


در مرحله بعد در قسمت Account Name نامی را برای اکانت گوگل آنالیتیکس خود قرار دهید و در قسمت Website Name نام  سایت خود را معرفی نمایید و در قسمت بعدی آدرس وب سایت خود را بطور کامل وارد کنید و در آخر در این قسمت موضوع وب سایت خود را مشخص کنید.

فرم گوگل آنالیتیکس

در قسمت بعد گوگل به شما اعلام می نمایید با انتخاب موارد زیر می تواند به اطلاعات سایت شما دسترسی داشته باشد و به نوعی از شما اجازه دسترسی می گیرد پیشنهاد می گردد کلیه موارد را انتخاب نمایید تا گوگل در این بخش نیز شما را پشتبانی کند.

دسترسی گوگل آنالیتیکس

در قسمت بعدی گوگل از شما تعهد می گیرد و شما با زدن دو تیک و زدن Accept موافق خود را اعلام نمایید.

تعهد گوگل آنالیتیکس

بعد از اعلام موافقت به گوگل با صفحه زیر مواجه میشود که اولین کاری که باید انجام دهید این است که کدی که مشخص شده است را در قسمت Head وب سایت خود قرار دهید.اگر برنامه نویس سایت نیستید از طراحی سایت خود کمک بگیرد برای قرار دادن این کد.نکته که باید به آن توجه کرد متاسفانه قرار دادن این کد سرعت سایت را تا حدی کاهش میدهد و یک عامل منفی در سئو سایت به حساب می آید اما برای ارزیابی سایت خود حتما از این ابزار استفاده نمایید.

کد گوگل آنالیتیکس

نظر دهید