free web page hit counter
110
مقلات مرتبط ....

گوگل وب مسترGoogle Webmaster (قسمت دوم)

نوشته شده توسط مدیر سایت0نظر

اما ثبت نام در گوگل وبمستر این کمک را به وب مسترها می کند تا متوجه شوید که گوگل وب سایت شما را چگونه می بیند و برای بهینه سازی وبسایت خود چه مواردی را باید برطرف و رعایت نمایید.

آموزش ثبت نام وبمسترتولز

برای شروع کار با وبمسترتولز کافیست لینک زیر را باز نماییم .

https://www.google.com/webmasters

مطابق تصویر  زیر روی دکمه « Sign in to Webmaster Tools » کلیک کرده و در صفحه بعد با اکانتکاربری گوگل خود وارد شوید
اکانت کاربری سایت گوگل برای استفادهاز تمام سرویس های گوگل بکار می رود. درصورتی که این اکانت کاربری را ندارید میتوانید با کلیک کردن روی گزینه « create an account now » برای خود یک اکانت کاربری گوگلی بسازیدو پس از آن با اکانت کاربری خود وارد وبمسترتولز شوید.

پس از ورود صفحه خوش آمدگویی گوگل وبمستر را مشاهده خواهید کرد.شما در این مرحله باید در پایین صفحه آدرس وبسایت خودرا بطور کامل مطابق تصویر وارد نموده و در آخر دکمه « ADD A SITE » را انتخاب نمایید.

در این مرحله با انجام کارهایی کهگوگل برای شما تعیین کرده است به گوگل ثابت می نمایید سایت متعلق به شماست یا بهعبارت دیگر وب مستر این سایت با این ادرس شما هستید .

سایت گوگل برای این کار چندین راه در اختیار شما گذاشتهاست اما روش پیشنهادی گوگل آپلود یک فایل HTML است که گوگل در اختیارشما می گذارد است. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید.

1- ابتدا روی لینک  this HTML verification file  کلیککرده و فایل آماده گوگل را دانلود کنید.

2- فایل HTML دانلود شده را در شاخهروت سایت خود که معمولا پوشه public_HTML) ( آپلود کنید.

3- روی لینک موجود در مرحله سوم کلیک کرده و با بازدید ازصفحه HTML آپلود شده در وب سایت خود آن را تایید کنید. 

4- روی دکمه Verify کلیک کنید.


همانطورکه در تصویر  بالا مشاهده می کنید می توانید یک فایل HTML که حاوی کد است در هاست خود آپلودنمایید و یا خود کد را مطابق تصویر زیر در قالب سایت خود قرار دهید که اگر اشتباهقرار گیر سایت گوگل خطای زیر را نمایش می دهند .لینک کوتاه  این مقالهhttps://goo.gl/VgG3ua

آموزش webmaster
آموزش سئو سایت
آموزش سئو و بهینه سازی
آموزش وب مستر گوگل
نظر دهید