126
مقلات مرتبط ....
دسته بندی مقالات

تاثیرhttps بر سئو سایت چیست ؟

نوشته شده توسط مدیر سایت0نظر

آیا استفاده از پورت SSl و استفاده از پروتکل Https در سئو سایت و افزایش بازدید سایت ها تاثیر گذار می باشد در این مقاله آن را بررسی میکنیم.

تاثیر ssl در سئو سایت چیست؟

آیا می خواهید بدانیدتاثیر ssl در سئو سایت چیست ؟ ما این مقاله را به زبان ساده ا از مجموعه مقالات بلاگ  کلیک بوم برای شما تهیه کرده ایم.پس با ما در سایت کلیک بوم همراه شوید.

چرا باید از HTTPS استفاده کنیم؟ 


تقاوت پروتکل http و https

پروتکل https همانند پرتکل http برای استفاده وب سایتها می باشد و تفاوت اصلی آن امن بودن پروتکل https  می باشد در حقیقت این امنیت بین کاربر و وب سرور می باشدو اطلاعاتی که بین کاربر وسایت رد و بدل می شود رمزنگاری می گردد و رمزنگاری توسط Certificate که باید خریداری شود و نصب شود انجام می پذیرد.درصورتیکه در پروتکل http این ارتباط بصورت کاملا ساده بوده و می تواند در میان راه ارتباط به راحتی آنرا برداشت کرد.

مزایای استفاده از پروتکل https

- رمز نگاری ارتباط بین کاربر و سرور سایت

- افزایش امنیت سایت با SSL

- بالا رفتن میزان اعتماد کاربران سایت

- تشخیص هویت وب سایت توسط موتوهای جستجو گر از جمله موتور جستجو گر قوی گوگل

- یکی از فاکتور های بسیار مهم در سئو و بهینه سازی سایت از دید موتورجستجوگر گوگل

-ارائه سرویس های اعتباری به سایت های دارای SSl برای گرفتن ستاره دوم از سایت ای نمادتفاوت گواهینامه های SSl کدامیک بهتر است ؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا با انواع گواهینامه های SSL آشنا شویم

1- SSL برای دامنه سایت

این گواهی برای حداقل امنیت یک دامنه و یک سابدامین می باشد و ردصورتیکه بخواید سابدامین دیگری اصافه نمایید باید گواهی جدیدی خریداری نمایید . این گواهی یکی از پرفروشترین و معروفترین نوع گواهی SSL در جهان می باشد این گواهینامه Comodo Positive SSL می باشد.

2-SSL برای سابدامین ها (Wildcard  SSL)

این گواهی برای شرکتهای استفاده می شود که سابدامین های زیادی دارند مثلا تصور کنیدشرکتی که برای ایمیل یا حسابداری یا بخش های مختلف سابدامین های مختلف دارد این گواهینامه برای این سایتها مورد استفاده قرار می گیرد.معروفترین گواهی SSL از نوع wildcard گواهینامه SSL COMODO Wildcard می باشد.

3-SSL با قابلیت Multi Domain

این گواهینامه دارای پوشش برای حداقل 2 دامنه می باشد .شرکت ایکام تنها عرضه کننده گواهینامه  Multi Domain  می باشد.

بعد از خریداری SSL و نصب آن نکات زیر را مدنظر قرار داشته باشید :

- ابتدا تمام آدرسهای سایت خود را به https تغییر دهید.

-نماد اعتمادالکترونیکی یک ستاره خود را از سایت برداشته و درخواست نماد اعتماد دو ستاره خود را برای بررسی کارشناسان ای نماد ثبت نمایید.همچنین درصورتیکه لوگوی ساماندهی نیز دارید باید در ناحیه کاربری خود تغییرات لازم را اعمال کنید و در پایان درگاه اینترنتی خود را چک کنید درصورت عدم اتصال به بانک کد مربوطه را اصلاح نمایید.

- اگر بک لینکی در سایتهای معتبر خریداری کردید همه آدرس ها را به https تغییر دهید.

- مطابق آموزش وب  مستر بعد از نصب SSL باید سایت خود را با https مجددا در گوگل وب مستر ثبت نماییم.


نظر دهید